Dota2
Dota2
Cs:go
Cs:go
Rainbow Six
Rainbow Six
pubg
pubg
League of Legends
League of Legends
Overwatch
Overwatch
Rocket League
Rocket League
artifact
artifact
Heroes of the Storm
Heroes of the Storm
Hearthstone
Hearthstone
Other
Other

eSports weekend together with DreamLeague Season 11

Lord Matus
eSports weekend together with DreamLeague Season 11

At the weekend, four regions will have several matches of the closed qualifying tour to the third and last Major tournament of the current season, DreamLeague Season 11. The teams from South America, the CIS, Southeast Asia and China will be fighting for getting to the LAN final.

Schedule of matches (UTC+3)

2 February

Southeast Asia

06:00 — Mineski vs BOOM ID
06:00 — Fnatic vs TNC/Lotac

09:00 — TNC/Lotac vs WG.Unity
09:00 — PG.Barracx vs DeToNator

12:00 — 2 round of the lower bracket
12:00 — 2 round of the lower bracket

China

06:00 — Team Aster vs PSG.LGD
06:00 — EHOME vs Vici Gaming

09:00 — Keen Gaming vs Team Root
09:00 — Royal Never Give Up vs Newbee

12:00 — 2 round of the lower bracket
12:00 — 2 round of the lower bracket

CIS

11:00 — Gambit Esports vs TBD
11:00 — Virtus.pro vs TBD

14:00 — First round of the loser's round
14:00 — First round of the loser's round

17:00 — Second round of the loser's round
17:00 — Second round of the loser's round

South America

17:00 — First round of the upper bracket
17:00 — First round of the upper bracket

20:00 — First round of the lower bracket
20:00 — First round of the lower bracket

23:00 — Second round of the lower bracket
23:00 — Second round of the lower bracket

3 February

Southeast Asia

06:00 — Final of the upper bracket
06:00 — Final of the upper bracket

09:00 — Third round of the lower bracket
09:00 — Third round of the lower bracket

12:00 — Final of the lower bracket
12:00 — Final of the lower bracket

China

06:00 — Final of the upper bracket
06:00 — Final of the upper bracket

09:00 — Third round of the lower bracket
09:00 — Third round of the lower bracket

12:00 — Final of the lower bracket
12:00 — Final of the lower bracket

CIS

11:00 — Final of the upper bracket
11:00 — Final of the upper bracket

14:00 — Third round of the lower bracket
14:00 — Third round of the lower bracket

17:00 — Final of the lower bracket
17:00 — Final of the lower bracket

South America

17:00 — Final of the upper bracket
17:00 — Final of the upper bracket

20:00 — Third round of the lower bracket
20:00 — Third round of the lower bracket

23:00 — Final of the lower bracket
23:00 — Final of the lower bracket

Comments